З 22 по 24 квітня 2026 року в Міжнародному виставковому центрі (м. Київ, Броварський проспект, 15) відбулися міжнародні виставки «Agro Animal Show 2026», «Зернові технології 2026», «Фрукти. Овочі. Логістика 2026», а також Міжнародний форум харчової промисловості та упаковки IFFIP 2026, що проходили під спільним брендом «АгроВесна».

         «АгроВесна 2026» стала однією з найважливіших агропромислових подій року в Україні. Виставка об’єднала провідні міжнародні та українські компанії, наукові установи й інноваційні проєкти у сферах тваринництва, рослинництва та харчової промисловості. Практичну складову виставки забезпечили  майстер-класи, які продемонстрували сучасні технологічні рішення та їхнє застосування у харчовій галузі. Доповнили програму круглий стіл і лекторій, а святкової атмосфери заходу надала церемонія нагородження переможців конкурсів у сфері пакування.

         У діловій програмі виставки брали участь Оксана ЩЕРБАК та Олена БОЙКО. Для науковців Інституту ділова програма виставки стала нагодою для різнопланових професійних діалогів. Зокрема, було ініційовано професійну дискусію з представниками фермерського господарства «Тетяна 2011» ТМ ZINKA та обговорили виклики, що постають перед молочним скотарством і козівництвом у воєнний час, а також можливості застосування селекційних і біотехнологічних підходів для стабілізації виробництва.

         Окрему увагу в рамках ділової програми було приділено науковим контактам із профільними установами. Представники Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України презентували результати власних досліджень – зразки різноманітних штамів бактерій та грибів, ізольованих із різних середовищ. Науковиці нашого інституту доповнили обговорення власними напрацюваннями, що забезпечило двосторонній обмін досвідом та окреслило перспективи подальшої співпраці.       

         Компанія «Сяйвір» презентувала технології аеробного компостування органічних відходів, що дозволяють отримувати екологічне органічне добриво без застосування хімії. Обговорення сприяло обміну досвідом та окреслило можливості практичного використання таких рішень у тваринництві.      Спілкування з компанією «Вента Лаб Агро» було зосереджено на сучасному лабораторному та біоаналітичному обладнанні для виробничих і наукових лабораторій. ТОВ «Вента Лаб» понад 20 років спеціалізується на постачанні високотехнологічного обладнання та рішень, пропонуючи не лише продукцію, а й сервісну підтримку та навчання персоналу. Така взаємодія сприяла обміну досвідом і відкрила перспективи використання сучасних технологій у наукових дослідженнях Інституту.

         Участь Інституту у «АгроВесна 2026» стала важливим кроком для популяризації наукових досягнень, розширення партнерських зв’язків та впровадження інноваційних технологій у практику аграрного виробництва.