Семінар-навчання «Ведення автоматизованого племінного обліку у стадах великої рогатої худоби дослідних господарств та формування централізованої інформаційної бази даних племінних тварин. Стан реалізації пілотного проекту НААН»

alt11 грудня 2018 року в Інституті розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН відбувся семінар-навчання «Ведення автоматизованого племінного обліку у стадах великої рогатої худоби дослідних господарств та формування централізованої інформаційної бази даних племінних тварин. Стан реалізації пілотного проекту НААН».

У роботі семінару взяли участь начальник Відділу ветеринарної медицини та зоотехнії апарату Президії НААН кандидат сільськогосподарських наук Олександр Костенко та зоотехніки-селекціонери із 17 дослідних господарств мережі НААН. У привітальному слові до учасників заходу директор інституту член-кореспондент НААН Юрій Полупан підкреслив, що пілотний проекту зі створення експериментальної моделі централізованої автоматизованої інформаційної системи в молочному і м’ясному скотарстві на базі дослідних господарств НААН є прообразом національної автоматизованої інформаційної системи в молочному і м’ясному скотарстві. Олександр Костенко звернув увагу присутніх на необхідності підвищення генетичного рівня продуктивності тварин і ефективності ведення галузі тваринництва в дослідних господарствах Академії в цілому. Наголосив на надзвичайно важливому значенні запровадження автоматизованої системи селекційного та зоотехнічного обліку в кожному дослідному господарстві для вирішення зазначених завдань.

У виступах директора ДП «Головний науково-виробничий селеційно-інформаційний центр у тваринництві ІРГТ НААН» Леоніда Вишневського, науковців увагу присутніх було зосереджено на основних принципах оцінки племінної цінності тварин, користуванню електронним каталогом бугаїв, організаційних і методичних питаннях реєстрації облікових показників тварин у стадах, технологічних схемах проведення селекційно-зоотехнічних операцій, реєстрації стану здоров’я тварин та невідкладних ветеринарних заходів.