Про візит учнів Гірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

altТрадиційно наприкінці року інститут відвідали учні Гірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Бориспільської районної ради Київської області.

4 грудня 2018 року учнів радо зустріли науковці інституту Олена Сидоренко, Оксана Щербак, Марія Добрянська та Любов Стародуб. Вони у своїх доступних для учнів доповідях поєднали цікаві сучасні дані з селекції, генетики та біотехнології у тваринництві. З захопленням діти розглядали цитогенетичні препарати хромосом під мікроскопом. Доповідачі показали об’єкт, що становить національне надбання – Банк генетичних ресурсів тварин ІРГТ ім. М.В.Зубця НААН і розповіли про особливості забезпечення надійного довгострокового збереження сперми, ооцитів, ембріонів, соматичних клітин сільськогосподарських тварин. Під час екскурсії у відвідувачів виникали запитання, на які вони отримали вичерпні відповіді.

Учні з захопленням проходили коридорами відділу генетики та біотехнології тварин і спостерігали за науковцями, які проводили свої дослідження в лабораторних кімнатах. Особливу зацікавленість учнів викликали експонати музею ІРГТ ім. М.В.Зубця НААН, які наочно ознайомили відвідувачів із основними віхами розвитку селекційної науки в Україні та доробком вчених.

І звичні запитання до дітей: а чи є у вас дома тварини? А чи вони мають відоме походження? А чи звертались до селекціонерів із своїми улюбленцями для покращення їх продуктивності? А чи мрієте ви бути у майбутньому науковцем і розвивати аграрну науку у нас в інституті? Слід відмітити, що не всі учні ще визначились у виборі фаху, але вони уже знають, що у с. Чубинське є такий науковий заклад, що має матеріально-технічну базу для досліджень та привітних і доброзичливих співробітників.

Слід зазначити, що захід проведено в рамках популяризації аграрної науки та з нагоди святкування 100-річчя Національної академії аграрних наук України.