Міжнародна співпраця

altУ рамках міжнародної співпраці Національної академії аграрних наук України 26 листопада 2018 року в приміщенні Інституту розведення і генетики тварин відбулася зустріч з казахськими науковцями, представни-ками наукової біотехнологічної лабораторії ТОО «Шитемір».

Директор інституту Юрій Павлович Полупан і завідувачі наукових підрозділів ознайомили казахських колег з напрямами наукових досліджень. Особливу зацікавленість гостей викликали питання організації та методології збереження генофонду диких і свійських тварин та збільшення поголів’я, що було пов’язане з роботою ТОО «Шитемір» зі збереження та відновлення популяції диких гімалайських уланів за використання біотехнологічних методів (грантова підтримка фонду науки Республіки Казахстан).

У ході зустрічі члени казахської делегації ознайомилися з роботою банку генетичних ресурсів тварин і лабораторії генетики та біотехнології відтворення. Обговорювалися можливі шляхи подальшої співпраці у питаннях збереження генофонду сільськогосподарських і диких тварин. Значний інтерес викликали питання реалізації генетичного потенціалу та конкурентоспроможності вітчизняних порід великої рогатої худоби, в умовах спекотного клімату Республіки Казахстан.