Про Міжнародну науково-практичну конференцію «Чеський симентал»

alt30 жовтня 2018 року у м. Киві проходила Міжнародна науково-практична конференція «Чеський симентал», організована кафедрою годівлі тварин та технології кормів ім. П.Д. Пшеничного факультету тваринництва та водних біоресурсів НУБіП України спільно з кооперативом «Chovatelské družstvo Impuls» (Чеська Республіка). В роботі конференції активну участь взяли Леонід Вишневський, Ольга Бірюкова та Олена Сидоренко.

В рамках конференції відбулися виступи чеських колег та представників бізнесу, освіти та науки, що спеціалізуються на годівлі, утриманні та розведенні великої рогатої худоби. Досвідом восьми років співпраці з кооперативом кооперативом «Chovatelské družstvo Impuls» та практичним досвідом адаптації та розведення чеського симентала в Україні поділився директор ПП «Галекс Агро» (Житомирська область) Олександр Ющенко. Також були представлені доповіді щодо годівлі корів та основних моментів її контролю, нових систем управління стадом, здоров’я та вакцинації великої рогатої худоби.

Погоджено шляхи подальшої співпраці Інституту розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН з господарствами з розведення симентальської худоби. Зокрема, перспективним вбачається продовження співпраці з ПП «Галекс-Агро» у напрямі вивчення біологічних особливостей тварин за органічного ведення скотарства.